kuru-buz-nedir-kurubuz-siparis

Kuru Buz Nedir ?

Kuru Buz Nedir ?

Dondurulmuş karbon dioksittir. Karbon dioksit bileşiği normal şartlarda gaz halinde bulunur.

Yüksek basınç altında sıvılaştırılan karbon dioksit gazı daha sonra laboratuvar ortamında gaz haline dönüştürülür.

Kuru buzun yüzey ısısı, -78.5 derecedir.

 

Kuru Buz Çeşitleri Nelerdir ?

Nugget Olarak Adlandırılan Silindir Şeklindeki Kuru Buz Parçacıkları, 6 Mm Çapında 30 - 35 Mm Uzunluğundadır.

Blok - Kalıp Kuru Buz Kalıp olarak üretilir 11 x 11 x 40cm kalınlığın da 2,5 kg ağırlığında 12 x 21 x 30 -40- 50 - 60 cm 

 Pellet  Kuru Buz Pelletleri, 3 Mm Çapında Ve Yaklaşık 10 Mm Uzunluğundadır. Bunlar Püskürtme Granülü Şeklinde Ufak Silindirik Tanelerdir.

 

Kuru Buz Neden Uçucu Bir Maddedir ?

Kuru Buz aslında duman, sis, karbondioksitin katıdan gaza değiştiği zaman oluşur. Çok fazla ısı emer, böylece çevredeki havanın sıcaklığı hızla düşer, Kuru buz da oda sıcaklığında katı halden gaz haline geçerek süblimleşme olur, buharı yoğunlaşır.

Kuru Buz Saklama Koşulları Nelerdir ?

Kuru buzu, yanlış depolama tehlikesini önlemek için doğal olarak uçucu hale getirmek üzere doğrudan elden çıkarmak (hızlı tüketmek) en iyisidir. 

Saklanması gerekiyorsa, özel üretilen eps strafor köpük kutu, saklama konteynerı , strafor kutu içerisinde derin dondurucu da muhafaza edebilirsiniz. 

Kuru Buz Kullanım Alanları Nelerdir ?

Başlıklar halinde sıralamış olduğumuz kullanım alanlarının içerik ve uygulama anlatımlarını Sektörler sayfasından ulaşabilirsiniz.

EĞLENCE SEKTÖRÜ : 

Otel, Restaurant, Bar, Kafe, Müzikhol, Sahne, Tiyatro, Düğün, Organizasyon, Dış Çekim , Sunumlarda

özel günleriniz için hayal gücünüze uyarladığınız her yerde kullanabilirsiniz.

GIDA SEKTÖRÜNDE :

Dondurulmuş veya Soğutulmuş gıdaların Taşınmasında 

Örn: Dondurma Ürünleri, Pastane Ürünleri, Balık Ürünleri, Hamur Soğutma, Et ve Tavuk Ürünleri , Ürün şoklamada 

SERACILIK SEKTÖRÜ

Bitki karbondioksite ihtiyaç duyar. Kuru buz bitkinin ihtiyacı olan karbondioksit gazını sağladığı için bitkinin verimi 3 kat birden artar. Boğucu özelliği olduğu için bulunduğu ortamlarda böcek ve haşerelerin giderilmesini sağlar, oluşumunu engeller.

HAŞERE İLAÇLAMA SEKTÖRÜ

Kuru Buz ile yapılacak olan ilaçlama ve temizlik insan ve çevre sağlığına duyarlı bir şekilde yapılmaktadır. Hiç bir kimyasal içermeyen Kuru buz % 100 hijjeniktir.

Uygulama kapalı alanlar da serpme, büyük alanlarda makine ile püskürtme veya yoğun sis uygulaması yapılarak uygulanabilir.

TAŞIMA VE LOJİSTİK SEKTÖRÜ 

Özellikle dondurulmuş gıdaların ve medikal ürünlerin şehirler arası ve ülkeler arası sevkiyatının Haccp kurallarına göre sevk edilirken kalitesinin bozulmaması, tazeliğin korunması açısından soğuk zincir kurallarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

YAT VE TEKNE TEMİZLİĞİ ZARARLI BOYA KAZIMA 

Yat ve Teknelerin yapımında doğal ahşap, boyalı ahşap, vernikli ahşap bulunuyor ve bunların temizliğini geleneksel yöntemlerle yapmak isteyen temizlik firmaları hepsi için farklı temizlik ürünleri ve metotları kullanmaktadır. Bu da temizliğin süresinin uzamasına ve maliyetin artmasına neden oluyor.

Kuru buz ile yat ve tekne temizliği ise farklı temizlik metotları, temizlik ürünleri ve kimyasal ürünlerin kullanılmasına gerek kalmıyor.

YER - ZEMİN - DIŞ CEPHE - AHŞAP YAPI TEMİZLİĞİ 

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE MOTOR VE ZEMİN TEMİZLİĞİ

YANGIN SONRASI TEMİZLİK

GIDA - SANAYİ MAKİNE VE MEKANİK PARÇA TEMİZLİĞİ

TARİHİ ESER TEMİZLİĞİ VE RESTORASYON 

KARA YOLLARI - YOL, ŞERİT KAZIMA 

MATBAACILIK SEKTÖRÜ 

FABRİKA TEMİZLİĞİ